UKAreaCode.co.uk to kolejny z naszych klientów anglojęzycznych. Nawiązaliśmy współpracę z nowoczesną i funkcjonalną platformą, której celem jest podawanie w jak najprostszy i skuteczny sposób pewnych oraz sprawdzonych, aktualnych informacji na temat numerów kierunkowych obowiązujących na terenie Wielkiej Brytanii. To najlepsze internetowe źródło informacji, pochodzących z oficjalnych baz danych.

Wszystkie dane, które można znaleźć za pośrednictwem bazy, są zweryfikowane, dlatego każdy użytkownik może być pewny, iż otrzymuje kompletne informacje – nie tylko dotyczące bezpośrednio poszukiwanego numeru kierunkowego, ale również innych danych związanych z numerem.

Wyszukiwarka ma na celu maksymalne usprawnienie procesu wyszukiwania konkretnych prefiksów i numerów, w tym również podawanie informacji na temat numerów specjalnych. Internauci odwiedzający tę interaktywną platformę z danymi telefonicznymi będą mieli także możliwość skorzystania z różnych porad dotyczących wyboru określonych numerów i istotnych informacji związanych z samą lokalizacją, której dotyczy numer kierunkowy.

Jak wyszukać interesujący nas numer kierunkowy na terenie Zjednoczonego Królestwa? System ma swoją specyfikę – poszczególne obszary na terenie Wielkiej Brytanii mają przyporządkowane odpowiednie kody. Od roku 2000 zaczynają się od 02 (wcześniej było to 01). Dziś znaczenie telefonów stacjonarnych nie jest tak duże jak jeszcze kilkanaście lat temu, wciąż jednak numery kierunkowe są niezbędne w procesie komunikacji.

Każdy użytkownik serwisu może odszukać interesujący go numer kierunkowy poprzez wybór określonej lokalizacji z dostępnej listy. Wszystkie powyższe zasady stosuje się zarówno do terytorium Anglii, jak i Walii, Szkocji oraz Irlandii Północnej.

Serwis jest przyjazny dla użytkownika, dlatego zarówno poszukiwanie prefiksu, jak i innych numerów telefonicznych, a także pozostałych informacji udostępnionych w ramach serwisu jest intuicyjne, maksymalnie szybkie i skuteczne.