Ski-RaftSki-Raft Sp. z o.o. to znana firma w kręgu miłośników aktywnej turystyki i walorów przyrodniczo-krajobrazowych Dolnego Śląska. Właśnie rozpoczęliśmy współpracę! Mamy nadzieję przyczynić się do jeszcze większej rozpoznawalności marki Ski-Raft wśród klientów z całego kraju i nie tylko.

Firma oferuje swoje usługi na terenie Ziemi Kłodzkiej i Ząbkowickiej – niedaleko granicy z Czechami. Z jej oferty korzystają często nie tylko nasi południowi, ale również zachodni sąsiedzi.

Główną siedzibą Ski-Raft jest Bardo Przystań Wodna – spływy kajakowe Bardo to główna atrakcja proponowana przez firmę. Jednak nie tylko kajaki, piękne krajobrazy i profesjonalna obsługa przyczyniły się do dużej i ciągle rosnącej popularności firmy wśród amatorów aktywnego relaksu i sportu.

Z nazwą Barda – jednego z najpiękniejszych miasteczek w Sudetach – kojarzą się także spływy pontonowe Przełomem Bardzkim oraz turystyka rowerowa i piesza. Słowem – to wszystko, co mieszkańcy wielkich miast utożsamiają z naturą, przyrodą, spokojem i zatrzymaniem zbyt szybko na co dzień biegnącego czasu.

W przerwie między spływami (np. szlakiem wodnym Nysy Kłodzkiej) warto wybrać się na wędrówkę jednym z wytyczonych w okolicach szlaków: „Do kamienia Brygidy” czy „Na Piękny Widok” albo „Trasą Różańcową”.

Największą atrakcją jest jednak możliwość wzięcia udziału w spływie pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej.

Nie bez powodu, co roku, czynny udział w takich imprezach jak spływy kajakowe bierze kilkadziesiąt tysięcy osób. Przeprawa kajakowa czy pontonowa to wspaniała przygoda, na którą warto namówić bliskich i znajomych podczas wakacji albo długiego weekendu. Z oferty Ski-Raft Sp. z o.o. często korzystają również uczestnicy różnych biznesowych spotkań, konferencji czy wyjazdów szkoleniowych.

A’ propos szkoleń – jednym z najistotniejszych atutów oferty Ski-Raft jest zespół pracowników – pasjonatów, aktywnie uprawiających sport, absolwentów wielu szkoleń z zakresu obsługi ruchu turystycznego i bezpieczeństwa wodnego. Doświadczenie to najlepsza „waluta” w branży sportów ekstremalnych (nawet wtedy, gdy decydujemy się na spływ pontonami, co nie wymaga od uczestników większej sprawności fizycznej).

Każdy z pracowników Ski-Raft odbył po kilkadziesiąt wypraw z udziałem grup, których liczebność przekraczała nawet 100 osób. Nie ma więc żadnych obaw co do zapewnienia optymalnego poziomu porządku i bezpieczeństwa nawet przy organizacji dużych przedsięwzięć.

W ciągu kilku lat działalności z oferty firmy skorzystało już ponad 80 tys. klientów. Katalog dostępnych usług jest stale rozszerzany – oprócz najpopularniejszych spływów pontonami i kajakami, Ski-Raft oferuje również możliwość zorganizowania bezpiecznego (pod okiem instruktorów) raftingu. Ta forma aktywności najlepiej sprawdza się wiosną, kiedy stan wód w rzekach jest odpowiedni. Rafting staje się coraz większą atrakcją Kotliny Kłodzkiej.

Nie bez powodu w nazwie firmy pojawiają się też narty. Zima daje również wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Ski-Raft organizuje zimowe pobyty dla narciarzy, prowadzi m.in. wypożyczalnię nart i sprzętu sportowego, oferuje profesjonalny serwis narciarski, zaprasza również na zajęcia w ramach programów szkoleń narciarskich. Wielką atrakcją są również specjalne, zimowe spływy (kajakami i pontonami).

Łatwy dojazd i dobrze zorganizowana baza noclegowo-gastronomiczna dodatkowo zachęcają do odpoczynku w okolicach Barda.