Nasz Klient, prowadzący firmę Sitono, dla której mamy okazję pracować, działalność w branży wytwarzania sit i siatek rozpoczął w latach 50. XX wieku. Tak długie doświadczenie zaprowadziło go do wysokiej pozycji na branżowym rynku. Początki działalności opierały się na wykorzystaniu sit, służących do mielenia, śrutowania i czyszczenia zbóż. Uruchomiony został wówczas własny warsztat wytwarzający specjalistyczne sita tuż po tym, jak upaństwowiono należący do założyciela firmy młyn, gdzie dotąd miał miejsce przemiał ziaren. Zakład działał niezwykle prężnia, a dzisiaj oferta wykracza daleko poza sita i znana jest również poza granicami kraju. 

sitonoplus

Aktualnie Sitono jest wiodącym producentem sit do wialni i sit do czyszczalni, ale również siatki cięto-ciągnionej, sit do pelletu oraz wykorzystywanej w wielu branżach blachy perforowanej. Swoją siedzibę ma w malowniczych Stroszkach koło Nekli w Wielkopolsce, gdzie od lat koncentruje swoje wysiłki na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla klientów z branży przemysłowej i nie tylko. 

Oferta Sitono obejmuje produkowanie takich elementów, jak:

  • Sita do wialni i czyszczalni Petkus
  • Drewniane i metalowe ramy do wialni i czyszczalni
  • Bębnowe sita to ekonosów
  • Sita rolnicze do maszyn rolniczych, maszyn czyszczących, maszyn bębnowych, suszarni, brykieciarek, młynów itp.
  • Sita i bijaki do rozdrabniaczy, śrutowników, pelleciarek i rębaków, przydatnych w produkcji pasz, mieleniu zboża, słomy, tworzyw sztucznych czy w recyklingu
  • Siatki do sortowników
  • Sita i blachy z perforacją do suszarni podłogowych
  • Blachy perforowane do wykorzystania jako najazdy do magazynów
  • Ozdobne blachy perforowane

Jako firma specjalizująca się w produkcji sit i siatek, Sitono oferuje szeroki wybór produktów, które sprostają najwyższym standardom jakości. Sita do wialni są projektowane tak, aby skutecznie oddzielać ziarna i inne materiały sypkie na różne frakcje, zapewniając optymalną wydajność procesu wialniowania. Sita do czyszczalni skutecznie eliminują zanieczyszczenia z surowców, dbając o jakość i czystość produktów końcowych.

Zastosowanie odpowiednich sit jest kluczowe również dla zapewnienia optymalnej jakości i wydajności produkcji pelletu, czyli paliwa stałego w formie granulatu z biomasy. Sitono dostarcza rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Siatki cięto-ciągnione to zaś niezawodne narzędzia wykorzystywane w przemyśle budowlanym, ogrodniczym i wielu innych. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu i doskonałej wytrzymałości, siatki te znajdują szerokie zastosowanie w procesach sortowania, separacji i filtracji.

Blacha perforowana jest kolejnym produktem oferowanym przez Sitono. Ta wszechstronna i trwała konstrukcja w formie odpowiedniej wielkości arkusza blachy otworowanej znajduje zastosowanie w wielu branżach, w tym w budownictwie, architekturze czy przemyśle motoryzacyjnym. Blacha perforowana oferuje wiele możliwości kreatywnego projektowania, jednocześnie zapewniając funkcjonalność i estetykę. Ozdobne blachy z perforacjami nierzadko są elementem schludnych balustrad, elewacji, fasad, a nawet wystroju wnętrz, np. w formie osłon grzejnikowych czy obudowy mebli. 

Nasz Klient przyjmuje też zamówienia na blachy perforowane wg indywidualnego projektu. Pozwala to na stworzenie arkusza o konkretnych cechach, np. odpornego na rdzę, malowanego proszkowo na konkretny kolor lub posiadającego otwory w konkretnym kształcie.