Tysiące, setki tysięcy kodów pocztowych? Jeśli nie znamy tego odpowiedniego – możemy mieć problem. Firma, z którą ostatnio podjęliśmy współpracę, Postcode-Checker.co.uk, opracowała system, dzięki któremu można szybko i skutecznie znaleźć kod nawet najmniejszej miejscowości na terenie Zjednoczonego Królestwa, a konkretnie: Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Poprzez właściwe pozycjonowanie fraz, m.in.: postcode checker będziemy mogli przybliżyć potencjalnie najszerszemu kręgowi odbiorców ofertę naszego brytyjskiego klienta.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik i algorytmów, uzyskano bardzo prosty i efektywny sposób prezentacji tego rodzaju danych. Kod można znaleźć (równie szybko) na trzy sposoby: poprzez wpisanie interesującego nas adresu, wybranie stosownego miejsca na mapie albo wybranie miejsca z listy miejscowości i obiektów, które cieszą się największą popularnością.

To nie wszystko – serwis daje również możliwość bardzo szybkiego sprawdzenia, bezpośrednio na załączonej mapie, istotnych obiektów publicznych, takich jak: szpitale, szkoły, dworce, hotele, urzędy pocztowe i inne, restauracje, obiekty zabytkowe i wiele, wiele innych. Umiejscowienie tego rodzaju obiektów powiązano z wyszukiwanym przez danego użytkownika kodem. Dzięki temu zyskuje on interesujące informacje, nie tylko na temat kodu, ale również jego otoczenia, na mapie i w rzeczywistości.

Narzędzia i mapy udostępnione internautom za pośrednictwem platformy postcode-checker.co.uk pozwalają skutecznie i bez zbędnego tracenia czasu znaleźć każdy z kodów aktywnych na terenie Wielkiej Brytanii – to wyjątkowo rozległy zbiór danych, zawierający ok. 1,7 miliona kodów pocztowych. Jak więc widzimy – skala prezentacji – jest bardzo szeroka. Tym bardziej można docenić kompleksowość i zarazem szczegółowość ich prezentacji w serwisie i co najważniejsze – możliwość bardzo szybkiego „dostania” się do tego kodu, który jest przedmiotem zainteresowania konkretnego użytkownika.

Jeśli nie jesteśmy do końca przekonani, czy kod którym dysponujemy, jest prawidłowy – nie trzeba już przetrząsać różnych zestawień i katalogów – wystarczy kilka kliknięć na Postcode-Checker.co.uk.