Pompy ciepła to fraza, którą wykorzystujemy do pozycjonowania kolejnego naszego klienta, jakim jest Nowatermia. Ta profesjonalna firma oferująca energooszczędne rozwiązania dla domu, jest wyłącznym dystrybutorem pomp ciepła zagranicznych marek Thermia i Aermec oraz central wentylacyjnych Titon. Zaufanie Szwedów, Włochów i Anglików do produkowanych przez nie urządzeń pozostaje niezmienne od ponad pół wieku!

 

Nowatermia oferuje pompy ciepła wysokiej jakości. Specjaliści, których zatrudnia, opracowali unikalną metodę przygotowania ciepłej wody użytkowej dzięki zastosowaniu technologii gorącego gazu. Dzięki temu proponują swoim klientom ponadprzeciętnie efektywną gospodarką ciepła w domu, obejmującą zarówno ogrzanie poszczególnych pomieszczeń, jak i uzyskiwanie ciepłej wody użytkowej po bardzo niskich kosztach eksploatacyjnych. 

 

Powietrzne i gruntowe pompy ciepła odpowiadają nie tylko za nowoczesne ogrzewanie domu przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i przygotowanie ciepłej wody użytkowej, ale też mogą pełnić rolę klimatyzatorów podczas upalnego lata. Wówczas odbierają ciepło z pomieszczeń w domu i usuwają je na zewnątrz, wykorzystując w tym celu technologię podobną do tej, która wykorzystywana jest w lodówkach. Niektóre oferowane przez Nowatermia pompy ciepła z łatwością można też rozszerzyć o funkcję podgrzewania wody w basenie. Możliwość ta pozwala w rezultacie na korzystanie z przydomowego basenu bez względu na porę roku oraz obniża koszty jego podgrzewania. Wszechstronność zastosowania pomp ciepła plasuje te urządzenia bardzo wysoko w skali najbardziej innowacyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących.

 

Odpowiednia technologia w pompach ciepła jest w stanie na bieżąco monitorować pracę instalacji grzewczej. Dzięki temu wydajność pompy ciepła automatycznie dostosowuje się do warunków swojej pracy i konkretnych wymagań użytkownika. Cechy te sprawiają, że pompy ciepła pracują bardzo efektywnie.

 

Nowatermia to też kompleksowe wsparcie projektowe. W centrum kompetencyjnym firmy wszyscy klienci mogą liczyć na wsparcie z zakresu analizy zastosowania zarówno pomp ciepła, jak i centrali wentylacyjnych. Pracownicy pomogą w doborze najoptymalniejszego sprzętu i uzgodnią wraz z klientem termin dostawy. Firma zapewnia również pełną obsługę pogwarancyjną. Serwis, który świadczy firma, traktowany jest przez nią jak swoista opieka nad użytkownikiem kupionego od Nowatermii sprzętu. Parasol ochronny nad klientami Nowatermia  rozpościera we własnym zakresie oraz dzięki wsparciu Autoryzowanych Partnerów Serwisowych, posiadających swoje punkty na terenie całej Polski. 

 

Firma dysponuje profesjonalną salą szkoleniową, gdzie przeprowadza kursy dla swoich Klientów, tak aby mieli szansę zapoznać się z teoretyczną oraz praktyczną stroną kupowanych pomp ciepła. Oprócz zatem solidnego, niezawodnego sprzętu, klienci otrzymują cały zakres wiedzy na temat pomp – ich budowy, działania, pierwszego uruchomienia itp. Zakres wiedzy i sposób jej przekazywania dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb klientów. 

 

Marce Nowatermia zaufało wielu instalatorów pomp ciepła. Nowatermia cieszy się znakomitymi referencjami takich obiektów jak wyposażone w 10 gruntowych pomp ciepła Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie, Hotel Notera, znajdujący się w samym sercu Borów Tucholskich, gdzie zastosowano odzysk ciepła z wód basenowych, czy zapewniający pomoc niepełnosprawnym Zakład Aktywności Zawodowej w Choszcznie, gdzie o zapewnienie odnawialnych źródeł energii dba pompa ciepła z technologią inwerterową. Wśród najważniejszych realizacji firmy wymienić można także Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie, w którym zainstalowanych jest 15 gruntowych pomp ciepła, biurowiec Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie z gruntową pompą ciepła Thermia Mega z technologią inwerterową, przystań Port Kopytowo przy autostradzie A1 oraz nowoczesne i ekologiczne Osiedle Reńskie w Oławie, w którego domach zastosowano pompy wyposażone w technologię chłodzenia pasywnego.

 

Nasz klient może poszczycić się wiedzą, doświadczeniem, sprawdzoną w wielu trudnych warunkach logistyką oraz odpowiednią powierzchnią magazynową. Do zalet magazynu należy fakt, że najpopularniejsze produkty są dostępne „od ręki”. Nowatermia chętnie wita klientów indywidualnych, jak i osoby, które za pomocą pomp ciepła ocieplić chcą duże obiekty, wymagające specjalnego projektu. Żadne wyzwanie nie jest dla niej straszne. Jako oficjalny członek Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła przyczynia się postępującego i harmonijnego rozwoju rynku pomp ciepła w Polsce, poprzez ciągłe prace rozwojowe, badania, dynamiczne doskonalenie i dokształcanie.