LaSanta Pizza

LaSanta Pizza, czyli pizzeria znajdująca się w Leicester w Wielkiej Brytanii, to jeden z naszych zagranicznych Klientów, którego pozycjonujemy na hasło pizza in Leicester. Pizzeria znajduje się w hrabstwie ceremonialnym Leicestershine, a miasto należy do największego w całym regionie East Midlands. Położone nad rzeką Soar jest również jednym z najstarszych miast angielskich, które swój początek miało jeszcze w czasach rzymskiej Brytanii i wywodziło się z Ratae Cirieltauvorum, czyli garnizonu wojskowego założonego przez Rzymian. W czasach średniowiecznych na terenach dzisiejszego Leicester rozwijał się handel, produkcja wełny i odzieży. Pod koniec XVIII wieku zaś nastąpiła rewolucja przemysłowa, handlowa i usługowa.

 

Pizza i calzone

Nasz Klient serwuje swoim Gościom przede wszystkim znakomite pizze. Najprostsza z nich to oczywiście słynna Margherita. Oprócz zwykłej mozzarelli, sosu pomidorowego i bazylii, znajduje się w niej mozzarella Buffalo, czyli oryginalny włoski ser z mleka bawolego. Pochodzi on z regionu Kampania w południowych Włoszech. To, co go wyróżnia, to większa zawartość tłuszczu i białka niż w przypadku sera z mleka krowiego. Dzięki temu mozzarella Buffalo jest niezwykle kremowa i smakowita. Z kolei smaku pizzy Capricciosa nadaje aromatyczna, gotowana szynka włoska oraz pieczarki. Z kolei dla fanów mięsa skomponowano nietuzinkową ucztę mięsną w której skład wchodzą: szarpana wieprzowina, kurczak, klopsiki wołowe oraz bekon, a całość okraszona jest mozzarellą na bazie aromatycznego BBQ oraz pepperoni. Kilka pozycji znajdą też dla siebie wegetarianie. Jeśli zaś pizza nie jest pierwszym wyborem Gościa, może on wybrać posiłek w formie pieroga, czyli calzone – w środku znajdzie się odpowiednie nadzienie. Niektóre pizze i calzone tworzone są w wersji mini dla dzieci. 

 

Coś na ząb

Mały głód? La Santa Pizza proponuje startery do wyboru, które mogą zastąpić lunch. Znajdzie się tutaj pyszna bruschetta z cebulą, pomidorem i kolendrą. Jest też antipasti, czyli wybór serów, wędlin, pieczywa, owoców i chutney z cebuli. Na gości czeka też codziennie krem dnia z domową focaccią, czyli specjalnym pieczywem drożdżowym.

Z kolei wszyscy ci, którzy potrzebują sporo zieleniny, zadowoleni będą z proponowanych sałatek. W skład Sałatki Szefa wchodzi m.in. pomidor świeży i suszony, oliwki, bazylia, pesto, sos balsamico oraz wyrazisty w smaku parmezan. Sałatka Cesar to z kolei tytułowy dressing Cesar w towarzystwie kurczaka, parmezanu i chrupiących grzanek. Do wyboru są jeszcze: sałatka parmeńska, caprese czy po prostu miska sałat takimi dobrociami jak zboża, awokado, cukinia pesto, oliwa cytrynowa, fasolka szparagową, pędy grochu i dressing cytrynowy.

 

Słodkie co nieco

Pizzeria nie zapomina również o tych, którzy mają ochotę na deser. Choć słodkie propozycje adresowane są głównie do najmłodszych, słodkich specjałów bardzo często próbują dorośli, chwaląc sobie kulinarną fantazję naszego Klienta. Wśród deserowych propozycji znaleźć można pyszne brownie, będące kwintesencją smaku czekolady. Dzieci uwielbiają też mini calzone z nadzieniem z Nutelli i banana. W upalne dni warto spróbować kremowych lodów; czekoladowych bądź o smaku wanilii lub truskawki.

 

Pizzeria zaprasza swoich Gości codziennie w godzinach 13-23. Dania można też zamawiać online bądź telefonicznie – kurierzy dowiozą zamówienie pod wskazany adres. Ostatnie zamówienia na dostawę przyjmowane są na godzinę przed zamknięciem.