EduRanking

EduRanking

EduRanking

Publiczna czy prywatna? Położona najbliżej miejsca zamieszkania czy raczej wyróżniająca się placówka? Przed takimi dylematami stają co roku nie tylko młodzi ludzie, którzy wciąż jeszcze się uczą, ale też i ich rodzice, którzy wciąż jeszcze odpowiedzialni są za swoje pociechy, a jednocześnie starają się zapewnić im wsparcie i odpowiedni start w dorosłe życie.

Chociaż dziś to najczęściej dyplom wyższej uczelni i umiejętności poparte doświadczeniem są najważniejsze, żeby zdobyć dobrą pracę, to jednak warto pamiętać, że w wykształceniu niezmiernie istotne są też i fundamenty. To, na jaką uczelnię się trafi i jakie umiejętności praktyczne i społeczne się zdobędzie, zależy już nie tylko od wyników matury, ale również od tego jaki typ i rodzaj szkoły się wybierze. Wybierając więc szkołę dla dziecka, najlepiej jest myśleć długofalowo, kierować się predyspozycjami i zainteresowaniami pociechy, dać dziecku zarówno szansę na zdobycie cennych umiejętności, ale jednocześnie nie okazać się nadgorliwym i zbyt ambitnym w planowaniu jego przyszłości.

W wyborze tej najodpowiedniejszej szkoły podstawowej, gimnazjum, technikum, liceum czy nawet szkoły dla dorosłych niezwykle pomocny może okazać się portal edukacyjny eduranking.pl, na którym znaleźć można listę szkół różnego typu w poszczególnych województwach, powiatach, gminach i miastach. Żeby znaleźć spełniające oczekiwania placówki, wystarczy posłużyć się filtrami w specjalnie zaprojektowanej dla strony wyszukiwarce, a następnie zapoznać się z ofertami szkół z wyników wyszukiwania i opiniami na ich temat.
W przypadku liceów wiele mówiącą informacją są wyniki egzaminów maturalnych, które są szczególnie istotne dla osób planujących kontynuować edukację na studiach. Na serwisie można znaleźć wyniki z egzaminów na poziomie podstawowym z języka polskiego i języków obcych. Jeśli zaś chodzi o każdą szkołę, to na portalu eduranking.pl zamieszczone są wszystkie niezbędne dane kontaktowe i adresowe, informacje o ilości uczniów i zatrudnionych w szkole nauczycieli oraz adres internetowy placówki.

Już sama możliwość wyszukiwania szkół zgodnie z kryteriami to wielkie ułatwienie, ale na portalu można jeszcze dodatkowo znaleźć artykuły dotyczące doboru rodzaju i typu szkół, systemu edukacji i zmian w kształceniu. Na stronie podjęty jest m.in. temat gimnazjów, które z roku na rok tracą na popularności, jak też i wymienia się wady i zalety kształcenia się w szkołach publicznych i prywatnych. Podobnie jak w wielu przypadkach, również i co do szkół nie sprawdza się podział na białe i czarne, dobre i złe, a zarówno szkoły prywatne, jak też i te państwowe mają swoich zwolenników i przeciwników.

Portal edukacyjny eduranking.pl to skarbnica praktycznej wiedzy, którą docenić powinni tak samo niezdecydowani i wciąż jeszcze zagubieni nastolatkowie, jak też i ich rodzice, którzy dzięki serwisowi będą mogli lepiej doradzić swoim dzieciom i wybrać dla nich faktycznie najodpowiedniejszą placówkę.