EduRanking

Publiczna czy prywatna? Położona najbliżej miejsca zamieszkania czy raczej wyróżniająca się placówka? Przed takimi dylematami stają co roku nie tylko młodzi ludzie, którzy wciąż jeszcze się uczą, ale też i ich rodzice, którzy wciąż jeszcze odpowiedzialni są za swoje pociechy, a jednocześnie starają się zapewnić im wsparcie i odpowiedni start w dorosłe życie.

Chociaż dziś to najczęściej dyplom wyższej uczelni i umiejętności poparte doświadczeniem są najważniejsze, żeby zdobyć dobrą pracę, to jednak warto pamiętać, że w wykształceniu niezmiernie istotne są też i fundamenty. To, na jaką uczelnię się trafi i jakie umiejętności praktyczne i społeczne się zdobędzie, zależy już nie tylko od wyników matury, ale również od tego jaki typ i rodzaj szkoły się wybierze. Wybierając więc szkołę dla dziecka, najlepiej jest myśleć długofalowo, kierować się predyspozycjami i zainteresowaniami pociechy, dać dziecku zarówno szansę na zdobycie cennych umiejętności, ale jednocześnie nie okazać się nadgorliwym i zbyt ambitnym w planowaniu jego przyszłości.

W wyborze tej najodpowiedniejszej szkoły podstawowej, gimnazjum, technikum, liceum czy nawet szkoły dla dorosłych niezwykle pomocny może okazać się portal edukacyjny eduranking.pl, na którym znaleźć można listę szkół różnego typu w poszczególnych województwach, powiatach, gminach i miastach. Żeby znaleźć spełniające oczekiwania placówki, wystarczy posłużyć się filtrami w specjalnie zaprojektowanej dla strony wyszukiwarce, a następnie zapoznać się z ofertami szkół z wyników wyszukiwania i opiniami na ich temat.
W przypadku liceów wiele mówiącą informacją są wyniki egzaminów maturalnych, które są szczególnie istotne dla osób planujących kontynuować edukację na studiach. Na serwisie można znaleźć wyniki z egzaminów na poziomie podstawowym z języka polskiego i języków obcych. Jeśli zaś chodzi o każdą szkołę, to na portalu eduranking.pl zamieszczone są wszystkie niezbędne dane kontaktowe i adresowe, informacje o ilości uczniów i zatrudnionych w szkole nauczycieli oraz adres internetowy placówki.

Już sama możliwość wyszukiwania szkół zgodnie z kryteriami to wielkie ułatwienie, ale na portalu można jeszcze dodatkowo znaleźć artykuły dotyczące doboru rodzaju i typu szkół, systemu edukacji i zmian w kształceniu. Na stronie podjęty jest m.in. temat gimnazjów, które z roku na rok tracą na popularności, jak też i wymienia się wady i zalety kształcenia się w szkołach publicznych i prywatnych. Podobnie jak w wielu przypadkach, również i co do szkół nie sprawdza się podział na białe i czarne, dobre i złe, a zarówno szkoły prywatne, jak też i te państwowe mają swoich zwolenników i przeciwników.

Portal edukacyjny eduranking.pl to skarbnica praktycznej wiedzy, którą docenić powinni tak samo niezdecydowani i wciąż jeszcze zagubieni nastolatkowie, jak też i ich rodzice, którzy dzięki serwisowi będą mogli lepiej doradzić swoim dzieciom i wybrać dla nich faktycznie najodpowiedniejszą placówkę.