Firma Eco Energy, mieszcząca się w Łęgajnach koło Olsztyna, funkcjonuje od 1998 roku. Należy do pionierów wdrażania w Polsce innowacyjnych systemów grzewczych, jakimi są pompy ciepła. Są to systemy trwałe i ekonomiczne, zyskujące coraz więcej zwolenników. Ich instalacje przeprowadza się nie tylko w nowopowstających obiektach; decyduje się na nie również wielu użytkowników klasycznych systemów grzewczych. Rozwiązanie to sprawia, że 75 proc. wykorzystywanej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych – z ziemi lub powietrza, jest więc godne polecenia jako przyjazne środowisku.

Rosnąca popularność pomp ciepła spowodowana jest wieloma czynnikami; najistotniejsze to stały wzrost kosztów tradycyjnych nośników energii, eliminacja konieczności ich składowania, prosta obsługa systemu pompy ciepła za pomocą panelu sterującego, wieloletnia, bezawaryjna praca systemu i niskie koszty jego eksploatacji. Obecnie, w dobie odchodzenia od paliw stałych, pompa ciepła stanowi w wielu wypadkach rozwiązanie najlepsze z możliwych pod względem ekologicznym.

Z pompami ciepła każdego typu współpracuje oferowane przez Eco Energy ogrzewanie podłogowe. Jest to najbardziej ekologiczny rodzaj ogrzewania, gdyż nie wysusza powietrza i nie unosi kurzu, ponadto koszty jego eksploatacji są niższe niż w przypadku grzejników ściennych. Ma też walory estetyczne – jest niewidoczne na zewnątrz i nie musi być brane pod uwagę podczas aranżacji wnętrza mieszkania.

Firma zajmuje się również zakładaniem przydomowych drenażowych oczyszczalni ścieków, wyposażonych w układ rozsączający. Takie oczyszczalnie można montować wszędzie, gdzie brak jest kanalizacji, zastępują one tradycyjne szambo. Oczyszczalnia działa dwuetapowo. Najpierw w zbiorniku następuje separacja i fermentacja z udziałem bakterii beztlenowych, a następnie właściwy drenaż rozsączający. Parametry ścieków po tych procesach spełniają normy ekologiczne zarówno polskie, jak i unijne.

Kolejnym ekologicznym rozwiązaniem, oferowanym przez Eco Energy, jest wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja. Jest to system z odzyskiem ciepła, dzięki któremu jakość powietrza w zajmowanych pomieszczeniach pozostaje wysoka. Zasada działania polega na odsysaniu zużytego powietrza z kuchni, łazienki, wiatrołapu, itp. na zewnątrz i wciąganiu świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczeń, gdzie przebywa się najczęściej (pokoje). Jest to funkcja rekuperatora, wyposażonego w wymiennik ciepła i dodatkowo w filtry oczyszczające powietrze. Jest to ważne zwłaszcza z punktu widzenia osób ze schorzeniami dróg oddechowych.

Firma ma również bogate doświadczenie w projektowaniu i wykonawstwie dowolnych instalacji wodno-kanalizacyjnych w różnych obiektach przemysłowych i budynkach mieszkalnych.

Przykładowa realizacja: pompy ciepła Warszawa – dom mieszkalny, trzykondygnacyjny, pompa ciepła gruntowa 30 kW, obsługująca ogrzewanie domu i zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Współpraca z ogrzewaniem podłogowym odbywa się na zasadzie sterowania przez termostaty pokojowe, połączone z Internetem. W budynku zainstalowano system rekuperacyjny obsługujący część mieszkalną oraz rekreacyjną, gdzie znajdują się sauny. Wykonano kompletną instalację wodno-kanalizacyjną i podłączono drenażową oczyszczalnię ścieków.