British directors

Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych klientów właśnie dołącza kolejny ciekawy startup z Wielkiej Brytanii, który będziemy pozycjonować między innymi na słowo kluczowe „British directors”. Tym razem jest to wyszukiwarka dyrektorów i osób zarządzających w firmach – Checkdirector.co.uk. Prosta w nawigacji wyszukiwarka pozwoli użytkownikom w krótką chwilę wyszukać ważne informacje dotyczące kariery zawodowej i aktualnego zatrudnienia osób zarządzających firmami, co może być niezwykle pomocne przy wszelkich kontaktach biznesowych.

Wystarczy wyobrazić sobie, jak bardzo użyteczne mogą być informacje sprawdzone w telefonie na chwilę przed rozmową biznesową z osobą zarządzającą dużą firmą – bez względu na to, czy spotkanie ma charakter handlowy, partnerski czy też zupełnie nieoficjalny. Czy zawsze musimy wiedzieć wszystko o naszych rozmówcach? Oczywiście, że nie. Ale zawsze możemy zapunktować celną aluzją do jakiegoś wydarzenia z życia zawodowego naszego partnera biznesowego. W ten sposób wypracowuje się najcenniejsze kontakty w branży, a Checkdirector.co.uk może w tym z pewnością znacząco pomóc.

Skąd wzięła się idea stworzenia wyszukiwarki dyrektorów brytyjskich firm? Jak piszą twórcy strony Checkdirector.co.uk., przede wszystkim z potrzeby uproszczenia sobie życia. Jako międzynarodowa grupa programistów, analityków danych i twórców nowych rozwiązań webowych mieli oni do czynienia z ogromną liczbą danych rozsianych po różnych stronach internetowych publikujących informacje o brytyjskich firmach. Wystarczyło je scalić w jednym miejscu i uprościć nawigację po tak skonstruowanej stronie. Dzięki temu można zaoszczędzić mnóstwo czasu marnowanego na zbieranie informacji z licznych, nie zawsze zresztą kompletnych źródeł.

Czego dowiemy się z brytyjskiej wyszukiwarki dyrektorów? Wielu istotnych rzeczy na temat naszego potencjalnego pracodawcy, klienta bądź partnera – czym się zajmował na poprzednich szczeblach kariery, a tym samym jakie są jego zainteresowania, pasje i doświadczenia. Nie ulega wątpliwości, że jest to dobry punkt wyjścia do dobrego zaplanowania spotkania biznesowego. Nie wyciągniemy jednak z wyszukiwarki dyrektorów żadnych danych poufnych, takich jak adres mailowy czy numer telefonu komórkowego. To nie jest aplikacja do ujawniania tajnych danych, tylko wyszukiwarka bazująca na informacjach, które firmy same ujawniają na stronach poświęconych biznesowi. Mamy zatem pewność, że dane są rzetelne i wiarygodne – o ile znajdujące się w bazie osoby zadbały o ich aktualność.

Twórcy serwisu Checkdirector.co.uk deklarują, że dane gromadzone w ich serwisie należy traktować jak efekt głębokiego researchu, a nie jako nieomylne źródło wiedzy. Nie zmienia to faktu, że jest to niezwykle cenne narzędzie dla każdego key account managera czy specjalisty ds. HR zajmującego się kontaktami z dyrektorami zarządzającymi i managerami wyższego stopnia. Możliwość utworzenia klarownego raportu, przejrzenia wykresów zatrudnienia oraz sprawdzenia adresu firmy na mapie z pewnością sprawią, że praca będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek.