Bliskapoczta.pl to nasz kolejny projekt. Tworzymy innowacyjną platformę internetową, która jest źródłem istotnych danych dotyczących – jak sama nazwa serwisu wskazuje – lokalizacji placówek pocztowych na terenie całej Polski.

Sytuacja ta zmienia się dość dynamicznie w ostatnim czasie – w wielu mniejszych miejscowościach przywracane są do życia placówki, które jeszcze kilka lat temu były likwidowane. W związku z tym serwisy takie jak Bliskapoczta.pl stają się coraz bardziej istotne dla wielu osób poszukujących w sieci sprawdzonych i pewnych informacji.

W czym tkwi źródło sukcesu tego rodzaju nowoczesnych baz danych? Internet – z jednej strony – jest bez wątpienia najszerszym i najbardziej kompletnym kompendium wszelkiego rodzaju danych – z drugiej – taki ich ogrom powoduje często duży chaos informacyjny.

Platformy, które zbierają określone dane w tematyczne grupy, po których można szybko i efektywnie surfować i „wyłapywać” istotne dla użytkownika informacje, są oceniane jako bardzo praktyczne i potrzebne.

Aby taka platforma spełniła swoją rolę, musi być odpowiednio skonstruowana – maksymalnie łatwa w nawigacji, klarowna i nienastręczająca jakichkolwiek trudności, które bardzo szybko skłoniłyby internautę szukającego precyzyjnych danych do opuszczenia serwisu.

Informacje muszą być więc szczegółowe i jednocześnie istotne oraz – co szczególnie ważne – aktualne oraz pewne.

Poszukując określonej placówki pocztowej za pośrednictwem serwisu Bliskapoczta.pl, możemy korzystać zarówno z prostej wyszukiwarki, jak również z interaktywnej mapy. Klikając w wybraną lokalizację, uzyskujemy wyczerpujące informacje na temat każdej placówki: dane teleadresowe, godziny otwarcia oraz zasięg geograficzny, jaki obejmuje swoim działaniem.

Serwis jest adresowany do potencjalnie jak najszerszego kręgu odbiorców – w związku z tym twórcy Bliskapoczta.pl w sposób szczególny zadbali o to, aby warstwa przedmiotowa oraz wizualna były przyjazne dla użytkownika – zarówno tego bardziej, jak i mniej zaawansowanego w uzyskiwaniu informacji ze źródeł cyfrowych.