Alta Trans logo

Transport i spedycja to obszar działań firmy Alta Trans, którą pozycjonujemy na hasło “spedycja Nowe Miasto Lubawskie”. To wywodzące się z województwa warmińsko-mazurskiego przedsiębiorstwo branży przewozowej zyskało zaufanie swoich Klientów nie tylko w Polsce, ale też w środowisku międzynarodowym. Usługi transportowe realizuje już od 2009 roku i od tego czasu systematycznie zwiększa zakres działania i powiększa zasób dostępnych pojazdów.

 

Alta Trans specjalizuje się szczególnie w przewozie flory. Ma doświadczenie w transporcie tak delikatnych towarów jak różne gatunki kwiatów, drzewek, cebulek kwiatowych lub młodych roślin, które wzrosły po wysianiu nasion w szklarniach, inspektach, na rozsadnikach, i które są przeznaczone do przesadzania na miejsca stałe. Tego rodzaju transport jest bardzo wymagający, ponieważ przedmiot przewozu wymaga specjalnego traktowania – począwszy od załadunku, poprzez warunki temperaturowe, aż po ograniczony czas przewozu. 

 

Odpowiednia infrastruktura przewozu umożliwia też spedycję towarów chłodniczych. Dzięki temu klienci, którzy szukają możliwości transportu żywności czy leków, również będą mogli tę potrzebę w pełni profesjonalnie zrealizować. Firma posiada nowoczesne samochody dostawcze i ciężarowe, które odpowiadają poszczególnym wymaganiom klientów. Wybierać można spośród wielu rodzajów floty: oferowane są standardowe samochody dostawcze, auta z systemem double stock, samochody z naczepami lub windami. Cały tabor przechodzi regularne kontrole techniczne, tak, aby zapewnić bezawaryjność i terminowość dostaw. 

 

Oprócz niezawodnej floty firma poszczycić się może wyspecjalizowaną, profesjonalną kadrą pracowniczą. To, czym stara się ona wyróżniać, to komunikatywność – większość pracowników biegle włada językiem angielskim, niemieckim lub holenderskim. Samochody Alta Trans niejednokrotnie przewożą towar do takich krajów jak: Niemcy, Holandia i Belgia. Gościły też w Anglii, Francji, Hiszpanii, Austrii czy we Włoszech. Transport odbywa się też na teren Białorusi, Rosji, Ukrainy, Łotwy czy Litwy. Wielu klientów wymaga od firm spedycyjnych posiadania ubezpieczenia OCP. Takie oczekiwania nie dziwią, pamiętać bowiem należy, że klient powierza firmie transportowej odpowiedzialność za przewożone towary czy mienie. Oczywistym jest zatem chęć posiadania absolutnej pewności, że w przypadku niespodziewanych zdarzeń, takich jak kradzież, pożar, uszkodzenie i inne, przewożony towar będzie ubezpieczony. Alta Trans w pełni ubezpiecza transport. Polisa zapewnia ochronę finansową – jeśli wystąpi szkoda, klient otrzyma odszkodowanie za poniesione w jej wyniku straty.

 

Na usługi Alta Trans mogą liczyć wszyscy ci, którzy pragną przewieźć ładunek szybko i sprawnie. Możliwy jest transport krajowy oraz międzynarodowy. Firmę charakteryzuje wysoki poziom realizacji usług dzięki sprawdzonemu taborowi pojazdów dostawczych. Samochody są w pełni sprawne, charakteryzuje je też nienaganna czystość. Wyposażenie i specyfika floty plasuje ją na wysokim miejscu w skali jakości.