Informacja ma dziś coraz większe znaczenie. Bez klarownej, szybko uzyskanej i merytorycznej informacji trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie we współczesnym świecie. Dlatego coraz częściej podejmujemy współpracę z firmami internetowymi, które zajmują się profesjonalnym zarządzaniem informacją i danymi. Grono naszych klientów zasiliła właśnie firma działająca na terenie Nowej Zelandii – bizdb.co.nz.
To jeden z najciekawszych krajów świata, kojarzony z niezwykłymi krajobrazami, życiem na wysokim poziomie, rozwiniętą gospodarką. I tak rzeczywiście jest. Dla wszystkich firm prowadzących działalność w Nowej Zelandii, jak i tych, które dopiero się do tego przymierzają, bardzo duże znaczenie ma łatwy i szybki dostęp do informacji związanych z gospodarką.
Dzięki Internetowi możliwe jest efektywne weryfikowanie, klasyfikowanie i prezentowanie wielu informacji oraz danych. Serwisy takie jak bizdb.co.nz specjalizują się w tego rodzaju, coraz częściej poszukiwanych, usługach. Światowa sieć to z jednej strony niemal nieskończony „ocean” informacji. Z drugiej – łatwo się w nim zagubić – a to oznacza niepotrzebnie marnowany czas na szukanie najistotniejszych dla danego użytkownika informacji.
Nie bez powodu mówi się, że „czas to pieniądz” – jeśli prowadzimy firmę, doskonale wiemy jak istotny jest szybki dostęp do najważniejszych w danej chwili danych – gdy je pozyskamy – będziemy mogli podjąć najlepsze decyzje np. dotyczące nawiązania współpracy z partnerami aktywnymi w naszej branży itp.
W Nowej Zelandii działa ponad sześćset tysięcy firm – misją bizdb.co.nz jest stworzenie wiarygodnej i szybko rozwijającej się platformy wymiany informacji między firmami nowozelandzkimi i innymi – z całego świata. Wystarczy kilka kliknięć, żeby przeszukać bazę według określonych kryteriów (można podać nazwę konkretnej firmy albo zrealizować wyszukiwanie za pomocą klucza branżowego).
Dane dotyczące firm, prezentowane w serwisie, są kompleksowe i szczegółowe. To nie tylko dane adresowe, ale również informacje o działalności firmy od czasu jej założenia, informacje dotyczące kadry zarządzającej, znaków towarowych i wiele innych, istotnych dla działalności firmowej. Dane prezentowane są w przejrzysty sposób – to nie tylko tekst, ale również mapy oraz czytelna grafika.
Wszystkie dane pochodzą z oficjalnych źródeł – są to rządowe bazy danych. Bizdb.co.nz to wygodna alternatywa dla innych, mniej rozbudowanych baz, które nie prezentują tak wielu informacji w jednym miejscu. Założeniem twórców serwisu było zbudowanie użytecznego narzędzia, dzięki któremu zarówno planowanie, rozpoczęcie, jak i prowadzenie biznesu w Nowej Zelandii stanie się łatwiejsze.
Aby serwis był rzeczywiście efektywny – musi nadążać za wszelkimi zmianami zachodzącymi w wielu branżach – w związku z tym możemy być pewni, że bizdb.co.nz to pewne źródło informacji biznesowej.