Ośrodek Stobno

Home/Klienci/Ośrodek Stobno

Ośrodek Stobno

Ośrodek rehabilitacyjnyDo grona naszych Klientów dołączył właśnie ośrodek rehabilitacyjny specjalizujący się w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, położony w malowniczych okolicach Trzcianki. Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Dla Dzieci Niepełnosprawnych w Stobnie już od lat specjalizuje się w przeróżnych formach rehabilitacji psychoruchowej dzieci, a jego wyjątkowa lokalizacja – pośród sosnowych lasów gwarantujących krystalicznie czyste powietrze i piękne krajobrazy – oraz doskonale wykwalifikowana kadra decydują o najwyższym poziomie terapii oferowanej niepełnosprawnym dzieciom. Nic zatem dziwnego, że pośród referentów znajdują się liczni rodzice dzieci biorących udział w zajęciach organizowanych przez ośrodek.

Ośrodek rehabilitacyjny ze Stobna specjalizuje się w takich dziedzinach terapii osób niepełnosprawnych jak m.in. logopedia, ortoptyka, rehabilitacja ruchowa, krioterapia, muzykoterapia, integracja sensoryczna, masaże i kąpiele lecznicze, a nawet kształtowanie mowy przez dziecko, które tę umiejętność utraciło bądź nigdy jej nie posiadło.

Ośrodek wyposażony jest w doskonale przygotowane sale terapeutyczne, specjalistyczny sprzęt (np. naciągi gumowe niezastąpione przy nauce chodzenia), a także gabinety do masażu, w których wykonywany jest masaż klasyczny i masaż Shantala. Co drugi dzień mali pacjenci mogą również korzystać z krytego basenu rehabilitacyjnego Dakmed znajdującego się w pobliskiej Pile.

Szeroki wachlarz form terapeutycznych oferowanych dzieciom w ośrodku Stobno decyduje o niesłabnącej popularności tej placówki wśród rodziców – nie tylko tych zamieszkałych w okolicach Piły i Trzcianki. Ośrodek odwiedzany jest przez pacjentów z całego kraju.

Najważniejszą specjalnością obiektu jest z pewnością hipoterapia, czyli aktywizacja psychospołeczna dziecka oraz terapia ruchowa oparte na jeździe konnej. W okresie zimowym zajęcia odbywają się w krytej i ocieplanej ujeżdżalni, natomiast w sezonie letnim – pośród pięknych lasów otaczających Stobno. Kontakt z odpowiednio szkolonym zwierzęciem oraz ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na rehabilitację dziecka dotkniętego niepełnosprawnością.

Na dzieci czekają również inne atrakcje – zajęcia plastyczne, zabawy masą solną, spotkania animacyjne, a także rozmaite działania integracyjne. Na rodziców oczekują specjaliści prowadzący specjalne wykłady i zajęcia dla dorosłych opiekunów niepełnosprawnych dzieci, a w weekendy wszyscy spotykają się przy grillu lub na gofrach. Dzięki temu rodzice niepełnosprawnych dzieci otrzymują pełne wsparcie terapeutów w walce z trudami pokonywania słabości.

Znakomicie przygotowana kadra Ośrodka Hipoterapii i Rehabilitacji Dla Dzieci Niepełnosprawnych w Stobnie bazuje nie tylko na wieloletnim doświadczeniu, lecz również na najnowszych osiągnięciach medycyny poznawanych w trakcie szkoleń. W tej chwili pracownicy ośrodka uczestniczą w szkoleniach z zakresu terapii dla dzieci dotkniętych autyzmem oraz Zespołem Aspergera. Dzięki temu pomoc oferowana młodym pacjentom jest zawsze na najwyższym poziomie.

Ośrodek rehabilitacyjny Stobno to gwarancja najlepszej opieki i najskuteczniejszych form terapii dla dzieci niepełnosprawnych.

By |