Narzędziownia Budomont

od |
11 9

Narzędziownia BudomontPrzedstawiamy Państwu naszego najnowszego klienta – firmę Narzędziownia Budomont Sp. z o.o., z powodzeniem działającą na rynku projektowania i wytwarzania detali narzędziowych oraz oprzyrządowania. Historia firmy sięga roku 1971 – od tego czasu dynamicznie się rozwija, łącząc coraz bogatsze doświadczenie z nowymi technologiami.

Profesjonalizm Narzędziowni Budomont został potwierdzony m.in. przez Certyfikat PN-EN ISO 9001 : 2009, dotyczący systemu zarządzania jakością w zakresie projektowania i wykonywania detali narzędziowych, a także oprzyrządowania, w szczególności obróbki plastycznej metali.

Profesjonalny zespół (pracownicy produkcyjni i konstruktorzy) zapewnia fachową realizację każdego zamówienia, zarówno z zakresu projektowania, jak i samej produkcji.

Firma posiada własną, dobrze wyposażoną narzędziownię, dzięki której można na bieżąco wykonywać oprzyrządowanie niezbędne do produkcji własnej, jak i zleconej.

Sukcesywny rozwój Narzędziowni Budomont nie byłby możliwy bez inwestowania w park maszynowy. Nowoczesne maszyny (obok precyzyjnych projektów) to klucz do sukcesu – czyli produkcji wyrobów metalowych na najwyższym technicznym poziomie.

Firma wykonuje projekty zakładające wysoki poziom precyzji w procesie produkcji. Od 2014 roku zadania takie w Narzędziowni Budomont realizowane są dzięki Centrum Obróbkowemu HAAS VF-4.

Nowy nabytek firmy pozwolił znacznie rozszerzyć profil realizowanych projektów, m.in. o skomplikowane kształty elementów matryc i stempli.

Dużą wydajność produkcji i tym same niższe ceny proponowane klientom zapewnia także działające z powodzeniem od wielu lat pionowe Centrum Obróbkowe VF-2 firmy HAAS, ze stołem obrotowym umożliwiającym obróbkę w czterech osiach.

Park maszynowy pozwala realizować różne zadania, w tym produkcję oprzyrządowania do obróbki plastycznej (matryc, wykrojników, przyrządów spawalniczych i zgrzewalniczych).

Decydując się na współpracę z Narzędziownią Budomont Sp. z o.o. możesz również zlecić produkcję przyrządów o małych oraz średnich gabarytach, z dokładnością tolerancji do 0,01 mm.

Produkcja bazuje na materiałach atestowanych (FCPK BYTÓW, HASCO, EOC, FIBRO i in.).

Wszystkie wyprodukowane przez firmę narzędzia i przyrządy (tłoczniki, wykrojniki itp.) przed dostarczeniem ich do klienta przechodzą specjalistyczne testy, dzięki czemu zamawiający mają pewność, że otrzymują najlepszej jakości produkt.

Kolejnym obszarem działalności Narzędziowni jest projektowanie – przy projektowaniu (jak również bezpośrednim wykonywaniu przyrządów) stosowane są nowoczesne technologie komputerowe, co pozwala na realizowanie zamówień indywidualnych w dogodnym czasie.

Firma realizuje także zamówienia w zakresie wykonywania dokumentacji technicznej w programie Solid Edge (zapisywanej m.in. w rozszerzeniach IGES, DWG, DXF, DFT). Zespół Narzędziowni świadczy również usługi związane z przygotowaniem różnych technologii.


Poprzedni wpisOśrodek Stobno Następny wpisMedyczny Sklepik