Akademia Marina

od |
01 23

Akademia Marina

Stawiająca sobie za główny cel propagowanie turystyki i rekreacji na wodzie – Akademia Marina – to nasz najnowszy klient. Ten nowoczesny ośrodek szkoleniowy stworzony z inicjatywy dwóch podmiotów: BMK-Banku Modułów Kształceniowych i Aqua Line Service, firmy działającej w branży motorowodnej, z powodzeniem realizuje zadania w zakresie profesjonalnych szkoleń, których uczestnicy mogą zdobyć m.in. patent motorowodny i inne uprawnienia związane ze sterowaniem jednostek wodnych.

Program kursów oferowanych przez Akademię Marina jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Wysoki poziom teoretyczny i praktyczny zapewnia zespół wybitnych profesjonalistów. Główni wykładowcy Akademii Marina to członkowie PZMWiNW, którzy jako nieliczni w kraju posiadają uprawnienia MEN do przeprowadzania szkoleń na patenty motorowodne w pełnym zakresie.

O sukcesie tego wyjątkowego ośrodka edukacyjnego zdecydowało wieloletnie doświadczenie wykładowców, specjalizujących się w tematyce kursów i jednocześnie świetnych dydaktyków. Instruktorzy na co dzień związani są z branżą motorowodną i szkoleniową – również jako czynni zawodnicy osiągający najlepsze wyniki w zawodach różnych szczebli, m.in. w Pucharze Polski.

Decydując się na uczestnictwo w kursie można uzyskać patent motorowodny zgodny z rozporządzeniem Ministra Sportu z dnia 16 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej.

Pomyślne ukończenie wybranych kursów gwarantuje otrzymanie następujących patentów: sternika motorowodnego, morskiego sternika motorowodnego, kapitana motorowodnego oraz licencji do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających służących do uprawiania sportu lub rekreacji, z wyłączeniem jachtów żaglowych i jachtów motorowych, a także licencji do holowania statków powietrznych.

Szkolenia kończą się egzaminem państwowym, który jest przeprowadzany przez Komisję Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Co istotne dla uczestników kursów w Akademii Marina – ośrodek ma status szkoły afiliowanej przy PZMWiNW, w związku z tym egzaminy mogą się odbywać na terenie samej firmy, jak i na należącym do niej sprzęcie.

Jest to sprzęt sprawdzony, nowy i spełniający najwyższe światowe normy.

Kursy organizowane są w trybie weekendowym – uczestnicy biorą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Możliwe jest również przeprowadzenie kursu na indywidualne zamówienie klienta.

W ramach opłaty za kurs każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe. Dodatkowo można również skorzystać z konsultacji i szkoleń doskonalących techniki manewrowania wybraną jednostką pływającą.


Poprzedni wpisAqua Line Service Następny wpisBikeworld