AGVITA

Home/Klienci/AGVITA

AGVITA

AGVITA

W gronie naszych klientów właśnie pojawiła się AGVITA. Jest to ośrodek gabinetów specjalistycznych z Poznania, mający swoją siedzibę w historycznej willi – dawnym mieszkaniu premiera Polski, Stanisława Mikołajczyka. Oferta placówki jest bardzo szeroka i gwarantuje leczenie pod okiem wykwalifikowanych specjalistów z wielu różnych dziedzin medycyny.

AGVITA specjalizuje się głównie w pomocy osobom z uszkodzeniami słuchu, których z roku na rok jest na świecie coraz więcej. W profesjonalnej kadrze lekarskiej, jaką zapewnia, znajdzie się więc i surdologopeda. Należy pamiętać, że im szybciej zdiagnozuje się chorobę, tym lepiej. Ośrodek skupia się na badaniach przeznaczonych dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, dla młodzieży oraz dla osób starszych, pragnąc pomagać wszystkim, którzy tego potrzebują. Na ich rehabilitację składa się wiele działań, zarówno edukacyjnych, wychowawczych, jak i terapeutycznych. Często wykorzystywane są również kursy muzykoterapii, które kształcą w małych pacjentach poczucie rytmu oraz rozwijają słuch. Zajęcia tego typu, prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów, są rozwiązaniem przeznaczonym dla osób z częściową niepełnosprawnością.

Ciekawą propozycją dla dzieci bez wątpienia jest logorytmika, znana na świecie już od wielu lat. Podczas takiej terapii uczestnicy rozwijają ruch oraz słuch. Ćwiczenia, wykonywane w ramach zajęć, mają pozytywnie wpływać na motorykę, wrażliwość słuchową czy prowokować szybkie reagowanie na bodźce.

Inną, równie interesującą opcją, tym razem dla przyszłych mam, jest z kolei muzykoterapia, przeznaczona specjalnie dla kobiet w ciąży. Korzyści czerpie wówczas nie tylko sama uczestniczka, pozwalając sobie na chwilowe odprężenie, ale również nienarodzone maleństwo, któremu muzyka pomaga w poprawnym rozwoju. Na podobnym kursie skorzysta również niemowlę do osiemnastego miesiąca życia.

Ośrodek współpracuje z rozlicznymi placówkami diagnostycznymi i zabiegowymi. Dzięki temu może korzystać również z pomocy doświadczonych laryngologów oraz innych specjalistów, których sam nie zatrudnia. Osoby, poddające się badaniom nie muszą się więc martwić o właściwą opiekę medyczną.

Pacjenci w łatwy sposób sprawdzą godziny przyjęć na oficjalnej stronie internetowej AGVITY. Za pośrednictwem odpowiedniej zakładki od razu dotrą do cennika poszczególnych zabiegów czy kursów. Twórcy witryny umieścili też numer telefonu, pod który należy dzwonić, by dokonać rejestracji.

Dla chętnych ośrodek prowadzi różnego rodzaju warsztaty, kursy oraz szkolenia z dziedziny psychologii, pedagogiki czy logopedii. Mogą się na nie zgłaszać nauczyciele lub studenci, którzy chcieliby nabyć praktyczne umiejętności. Co więcej, zorganizowane grupy mogą zamówić konkretne szkolenia, na przykład do pracy, o ile zgodzą się, by zajęcia były przeprowadzane na terenie Wielkopolski (najlepiej Poznania).